Programul complet al meciurilor de marţi din Liga Campionilor

Champions-League-rezultate-30-septembrieAstăzi se vor desfăşura, de la orele 19:00 şi 21:45, primele meciuri din etapa a cincea a grupelor UEFA Champions League. Dacă unele formaţii implicate în partidele din această seară sunt deja calificate şi luptă doar pentru primul loc al grupei, se vor desfăşura şi câteva partide decisive pentru calificarea în optimile de finală ale competiţiei. Iată care sunt partidele care vor avea loc astăzi, precum şi televiziunile care le vor transmite.

Grupa E

ŢSKA Moscova – AS Roma (Khimki Arena, Moscova), arbitru Felix Brych (Germania) – ora 19:00;
Manchester City – Bayern Munchen (Ettihad Stadium, Manchester), arbitru Pavel Kralovec (Cehia), ora 21:45;

Clasament:
1. Bayern Munchen – 4 meciuri, 12 puncte, golaveraj 11-1
2. AS Roma – 4 meciuri, 4 puncte, golaveraj 7-11
3. ŢSKA Moscova – 4 meciuri, 4 puncte, golaveraj 5-9
4. Manchester City – 4 meciuri, 2 puncte, golaveraj 4-6

Grupa F

APOEL Nicosia – Barcelona (GSP Stadium, Nicosia), arbitru Gianluca Rocchi (Italia) – ora 21:45;
Paris Saint-Germain – Ajax Amsterdam (Parc des Princes, Paris), arbitru Matej Jug (Slovenia) – ora 21:45;

Clasament:

1. Paris Saint-Germain – 4 meciuri, 10 puncte, golaveraj 6-3
2. Barcelona – 4 meciuri, 9 puncte, golaveraj 8-4
3. Ajax Amsterdam – 4 meciuri, 2 puncte, golaveraj 3-7
4. APOEL Nicosia – 4 meciuri, 1 punct, golaveraj 1-4

Grupa G

Schalke 04 – Chelsea (Veltins Arena, Gelsenkirchen), arbitru Jonas Eriksson (Suedia) – ora 21:45;
Sporting Lisabona – Maribor (Jose Alvalade, Lisabona), arbitru Craig Thomson (Scoţia) – ora 21:45;

Clasament:

1. Chelsea – 4 meciuri, 8 puncte, golaveraj 9-2
2. Schalke 04 – 4 meciuri, 5 puncte, golaveraj 8-9
3. Sporting Lisabona – 4 meciuri, 4 puncte, golaveraj 8-8
4. Maribor – 4 meciuri, 3 puncte, golaveraj 3-9

Grupa H

BATE Borisov – FC Porto (Borisov Arena), arbitru Ovidiu Haţegan (România) – ora 19:00.
Şahtior Doneţk – Athletic Bilbao (Lvov Arena), arbitru Mark Clattenburg (Anglia) – ora 21:45;

Clasament:

1. FC Porto – 4 meciuri, 10 puncte, golaveraj 12-3
2. Şahtior Doneţk – 4 meciuri, 8 puncte, golaveraj 14-2
3. BATE Borisov – 4 meciuri, 3 puncte, golaveraj 2-19
4. Athletic Bilbao – 4 meciuri, 1 punct, golaveraj 2-6.

The following two tabs change content below.