Gânsari şi Andronic ar putea semna cu o echipă din Anglia

Mijlocaşul naţionalei Under 21 şi a celor de la Academia UTM, Radu Gânsari, şi atacantul aceleiaşi echipe, Oleg Andronic, ar putea semna contracte cu o echipă din liga a treia din Anglia.

Cei doi fotbalişti se află în probe la formaţia Bornmut, scriu cei de la moldfootball.com. Cei doi fotbalişti au jucat miercuri într-un meci amical pentru englezi, dar echipa la care se află în probe a pierdut cu 2-3. Gânsari, care în ultima etapă a Diviziei Naţionale a marcat unicul gol pentru Academia în meciul cu FC Milsami, a jucat 90 de minute, iar Andronic a fost schimbat în minutul 61.

Gânsari are cele mai mari şanse de a rămâne la formaţia engleză, care s-a interesat de el de mai mult timp. De asemenea, din vară la Bornmut ar putea ajunge şi fundaşul Academiei, Maxim Potârniche. (V.H.)