FC Zimbru şi FC Milsami au pierdut

FC Zimbru şi FC Milsami Orhei au pierdut ultimele meciuri disputate în cantonamentul din Turcia. Echipa din Orhei a cedat cu 2-0 în faţa ruşilor de la Ska-Eneghia, în timp ce FC Zimbru a pierdut la acelaşi scor de la Amkar Perm.

Meciul dintre FC Zimbru şi Amkar a fost echilibrat, fără ocazii de gol. Totuşi echipa din Rusia are mai multă experienţă şi acest lucru a contat. Aceştia au deschis scorul în minutul 53 al partidei şi au reuşit să-şi majoreze avantajul la jumătatea reprizei secunde. Zimbrii s-au străduit să marcheze golul de onoare, dar nu au putut.

FC Sheriff a câştigat meciul cu Dinamo Bender

FC Sheriff a câştigat cu 9-0 meciul amical cu Dinamo Bender şi se pregăteşte să plece într-un stagiu de pregătire în Turcia. Trei goluri pentru viespi a marcat slovenul Dalibor Volas, aflat în probe la echipa din Tiraspol. Două goluri a marcat Franca. De asemenea, s-au remarcat Volkov, Diedhou şi alţi doi jucători aflaţi în probe.  V.H.